Według statystyk, jedna trzecia małżeństw zawieranych w Polsce kończy się rozwodem. Osoby, które decydują się ostatecznie rozstać z małżonkiem, muszą całkowicie przeorganizować swoje życie. Rozwód oznacza konieczność podzielenia majątku oraz zobowiązań, w tym kredytów i pożyczek. Rozwód a kredyt hipoteczny – jak rozwiązać problematyczną kwestię? Sprawdź!

Rozwód a kredyt hipoteczny – możliwe rozwiązania

Rozwód a kredyt hipoteczny – zastanawiasz się, co stanie się z długiem po rozwodzie? Kredyt zawarty przez dwie osoby nie dezaktualizuje się wraz z zakończeniem małżeństwa. Oznacza to, że pomimo ustania wspólnoty majątkowej, obie osoby są prawnie zobowiązane do spłacania rat kredytu zgodnie z harmonogramem. W większości przypadków małżonkowie decydują się na przepisanie umowy kredytowej (wraz  z prawami do mieszkania) na jedną ze stron. Rozwiązanie takie umożliwia kodeks cywilny. W takiej sytuacji małżonkowie muszą zawrzeć porozumienie o przejęciu przez jednego z nich kredytu. Co ważne, zgodę na taką procedurę musi wyrazić kredytodawca. Za zgodą banku kredyt może zostać przepisany na inną osobę, na przykład nowego partnera.

Wątpliwości? Rozwiej je z prawnikiem!

Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne? Nie wiesz, jak zinterpretować przepisy? Pamiętaj, że nie jesteś zdany sam na siebie. Aby zminimalizować stres towarzyszący procesowi rozwodowemu i wywalczyć jak najlepsze warunki, skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika. Adwokat będzie nieocenionym wsparciem na wszystkich etapach postępowania: pomoże przygotować wszystkie dokumenty, będzie pośredniczył w kontaktach między urzędami oraz drugą stroną, będzie reprezentował Twoje interesy przed sądem.

 

 

Comments are closed.

Pin It django.com https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ zobacz wiecje