Zaczerwienienia twarzy można z powodzeniem zamaskować odpowiednim makijażem. Nie rozwiązuje to jednak problemu. Jeśli chcesz cieszyć się perfekcyjną skórą i czuć się pięknie bez makijażu, rozważ laserowe usuwanie rumienia na twarzy. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg i jakie może przynieść efekty.

Rumień na twarzy – przyczyny

Rumień na twarzy to zaczerwienienie skóry, które przypomina rumieńce, lecz w odróżnieniu od nich nie mija po chwili, ale utrzymuje się przez długi czas. Rumień jest konsekwencją uszkodzenia drobnych naczynek w skórze. Często towarzyszą mu inne zmiany naczyniowe – teleangiektazje, potocznie nazywane pajączkami. Rumień na twarzy jest jednym z objawów trądziku różowatego.

Do powstawania rumienia na twarzy mogą przyczynić się:

  • narażenie na nadmierne promieniowanie UV (na słońcu i w solarium),
  • nagłe zmiany temperatury,
  • ekstremalne warunki pogodowe,
  • przewlekły stres,
  • spożywanie ostrych przypraw,
  • częste picie gorących napojów,
  • nadmierne spożycie kofeiny,
  • nadmierne spożycie alkoholu,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • częste przebywanie w saunie.

Jak radzić sobie z rumieniem na twarzy?

Pielęgnacja cery z rumieniem powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków do skóry naczynkowej. Mając predyspozycje do czerwienienia się skóry, należy unikać intensywnych zabiegów złuszczających, gorących kąpieli i sauny. Ważne jest również stosowanie fotorpotekcji – krem z wysokim filtrem UVA i UVB powinien być stosowany codziennie, nawet w pochmurne dni. Należy również wprowadzić zmiany w codziennym stylu życia, polegające na unikaniu czynników mogących zaostrzyć rumień na twarzy. Takie postępowanie zapobiegnie dalszemu rozwojowi zmian naczyniowych, jednak nie usunie już istniejących niedoskonałości, które można oczywiście tuszować makijażem, ale dużo lepiej jest się ich po prostu pozbyć. Aby usunąć rumień na twarzy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych zabiegów, takich jak laserowe leczenie zmian naczyniowych – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Seria zabiegów jest w stanie zredukować zaczerwienienie i przywrócić skórze jednolity koloryt.

Usuwanie rumienia laserem

Rumień na twarzy to problem, który wymaga konsultacji dermatologicznej. Lekarz musi ocenić, czy zmiana ta jest tylko problemem skórnym, czy objawem znacznie poważniejszej choroby ogólnoustrojowej. Jeśli nie ma przeciwwskazań, najlepszą metodą usunięcia rumienia na twarzy, jest laseroterapia.

Laserowe usuwanie rumienia na twarzy wykonywane jest przez lekarza  i trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Procedura polega na zastosowaniu wiązki laserowej o określonej długości fali. Dłuższe fale wnikają w skórę i likwidują głębokie zmiany naczyniowe, z kolei krótsze koncentrują się na powierzchniowych naczynkach. Światło lasera zostaje pochłonięte przez hemoglobinę znajdującą się w uszkodzonym naczynku. Prowadzi to do podgrzania zmiany naczyniowej i jej trwałego zamknięcia.

Skóra po laserowym usuwaniu ramienia może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Po kilku dniach objawy te ustępują, uwidaczniając pierwsze efekty zabiegu. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne może okazać się kilkukrotne powtórzenie laseroterapii. 

Po udanym laserowym usuwaniu rumienia o cerę naczynkową należy nadal odpowiednio dbać. Zabieg nie zapobiega bowiem nawrotom rumienia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

Comments are closed.

Pin It mizrachi.com zobacz wiecje ya.pl