Chyba żadna firma nie wyobraża sobie tego, że miałaby przetrwać bez strony internetowej. Co więcej, śmiało można powiedzieć, że żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie przetrwać w obecnych czasach bez własnej witryny – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę istniejącą konkurencję.

Cele, jakie są do zrealizowania

Web design illustration musi opierać się na jasno postawionym celu. Właściwie to jeden został już wymieniony wcześniej – no bo właściwie nie wypada już owej witryny nie mieć. Tylko że nie powinna to być jedna jedyna motywacja. Warto już na samym początku określić, jaki cel ma realizować dana strona, aby móc jeszcze lepiej dopasować strukturę całości.

W jaki sposób można to wyjaśnić? Otóż inaczej wyglądać będzie witryna, która ma być tylko wirtualną wizytówką, informującą o danych kontaktowych i podstawowych usługach, a inaczej sklep internetowy.

Poprawnie skonstruowana strona

Wyróżnia się kilka podstawowych celów, jakie mają realizować poszczególne witryny. Na tej liście znaleźć można:

  • możliwość nawiązania kontaktu z konsultantem danej firmy,
  • pobranie materiałów,
  • pozyskanie specjalnych danych,
  • chęć założenia kontakt,
  • zgoda na przesłanie oferty przedsiębiorstwa.

Decydując się na jeden z określonych wyżej punktów (ewentualnie dwa), lepiej będzie określić to, jak dana witryna będzie skonstruowana. Ciężko zdecydować, ale jest to potrzebne po to, aby tworzenie strony firmowej nie stanowiło problemu. 

Mapa strony

Product illustration services powinny zostać poprzedzone opisaniem mapy strony. Taki wirtualny schemat, który pomoże lepiej zaplanować poszczególne podstrony (o ile mają one być). Wiadomo, że na samym początku jest strona główna, ale co dalej? Na co ona dokładnie ma się dzielić?

Można mówić o takim podstawowym schemacie mapy, który można dowolnie korygować – względem indywidualnych potrzeb firmy. Z głównej strony powinna istnieć możliwość przejścia na:

  • ofertę,
  • informacje o firmie (o firmie),
  • zespół,
  • kontakt.

Jeżeli ma się do czynienia z jednoosobową działalnością gospodarczą, można pominąć informacje o zespole, zastępując to innym elementem lub też całkowicie to likwidując. Wszystkie niezbędne informacje można bowiem umieścić w zakładce o firmie. 

Taką mapę strony można stworzyć nawet na zwykłej kartce papieru, rozrysowując drzewo, pokazujące zależności pomiędzy sobą. Odpowiednio ustawiona struktura strony, pomoże potencjalnym konsumentom, jacy tu trafią, przechodzić do poszczególnych elementów, pomagając odnaleźć pożądane treści. 

 

Comments are closed.

Pin It