Makijaż, manicure, pedicure – to zabiegi kosmetyczne, które znane są kobietom dbającym o jak najlepszy, własny wizerunek. Dzięki temu zyskują na pewności siebie, a także są postrzegane jako osoby szybkie w działaniu, perfekcyjne oraz ambitne.

Zdobienie ciała i paznokci

Piękne dłonie, zadbane paznokcie oraz gładka skóra zawsze zwracają uwagę, budząc podziw zarówno u tej samej płci, jak i przeciwnej. Dlatego też dłonie są nie tylko wizytówka każdego człowieka, ale również mogą być dziełem sztuki, jeśli paznokcie poddamy profesjonalnym zabiegom doświadczonej i utalentowanej manicurzystki.

Sztuka zdobienia ciała sięga wielu tysięcy lat – wzory na skórze, malowanie paznokci oraz piercing to nie żadne nowomodne zachcianki; od zawsze ludzie chcieli podobać się innym, zwracać uwagę swoją odmiennością, jak również robić coś dla siebie, aby być indywidualnym czy oryginalnym. Z tego powodu przez lata opracowywano kosmetyki, które w dzisiejszej wersji poprawiają urodę i wyznaczają nowoczesne trendy.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Tradycyjny manicure znany jest każdej kobiecie – można go zrobić samemu, z udziałem drugiej osoby lub w salonie kosmetycznym. Jest to najprostsza i najbardziej powszechna metoda zdobienia paznokci, polegająca na nałożeniu na płytkę paznokcia odpowiedniego lakieru, który po zastygnięciu, przez kilka dni utrzymuje się na paznokciach, zdobiąc je i jednocześnie chroniąc przed drobnymi urazami. Jednak ten sposób nie jest zbyt trwały – lakier tradycyjny jest wrażliwy na wodę, uderzenia czy zadrapania i szybko odpada lub się niszczy. Dlatego też całkiem niedawno wymyślono nową metodę zdobienia paznokci, która zdecydowanie przedłuża trwałość lakieru, a tym samym pozostawia paznokcie w pięknym stanie o wiele dłużej.Do takich nowatorskich działań zaliczana jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci, polegająca na utwardzaniu przy pomocy lampy UV lub UV LED, każdej, naniesionej warstwy lakieru. Tego typu działanie powoduje, że nałożony lakier jest bardzo twardy, niewrażliwy na urazy mechaniczne, a co najważniejsze, utrzymuje paznokcie w nienagannym stanie przez bardzo długo, a w zależności od marki, nawet do kilkudziesięciu dni.

Szeroka gama kolorów lakierów hybrydowych

Lakier do paznokci to najczęściej malutki flakonik o pojemności kilku mililitrów objętości. Lakiery hybrydowe są w nieco większych buteleczkach, ich gęstość jest mniejsza, a pędzelek zdecydowanie lepszej jakości. Lakiery hybrydowe charakteryzują się dobrą ochroną paznokci, nie niszczą płytki, są trwałe i odporne na wiele czynników.Dzięki bogatemu wyborowi kolorów można wybierać spośród odcieni pastelowych, intensywnych, matowych oraz błyszczących.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

Pin It