Aranżacja ogrodu to dla wielu osób bardzo ważna sprawa. Prawie tak samo ważna, jak urządzanie domu. Ogród często jest traktowany przez wiele osób jako kontynuacja domu, nic więc dziwnego, że każdy chce, aby wyglądał on ładnie i spójnie z całością. Na co zwrócić uwagę projektując swój ogród? I czy robić aranżację samemu czy zlecić profesjonalistom?

Idealna aranżacja, czyli urządzać samemu czy zlecić?

Wszystko zależy przede wszystkim od Twojego czasu oraz wiedzy, jeśli stawiasz również na odpowiednio dopasowane rośliny. Jeśli lubisz urządzać wnętrza, przyjemność sprawia Ci szukanie odpowiednich dodatków, to z całą pewnością wyzwanie, jakim jest aranżacja przypadnie Ci do gustu. Odpowiednio dobrane doniczki, meble, gadżety, lampki, jak dostępne np. tutaj gardenspace.sk/zahradne-slnecniky – nadają całości wyjątkowego uroku. Natomiast jeśli chodzi o rośliny, to jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, to lepszym rozwiązaniem będzie pomoc fachowców. Dzięki nim masz pewność, że dobierzesz wszystkie rośliny w taki sposób, żeby cieszyć się ich pięknem. Niestety, ale nie każde dobrze sprawdzą się we wszystkich warunkach. Niektóre wolą bardziej słoneczne miejsca, inne natomiast wręcz przeciwnie, potrzebują cień. Duże znaczenie ma też właściwa kompozycja roślin, aby nie tylko doskonale ze sobą wyglądały, ale świetnie też czuły się ze sobą.

Dodatki do ogrodu

Projektując ogród nie można zapomnieć też o dodatkach. Jeśli masz ścieżki, to super rozwiązaniem będą latarnie słoneczne. Jeśli masz oczko wodne – równie fajnie można zagospodarować przestrzeń wokół niego. Super rozwiązaniem będą też elementy nieco większej architektury, jak huśtawka ogrodowa czy akcesoria dla najmłodszych mieszkańców domu.

 

Comments are closed.

Pin It