Płyty indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych do domowych kuchni. Za kupnem takiego sprzętu przemawia łatwość w użytkowaniu, ale też możliwość całkowitego wyeliminowania gazu z mieszkania. Decydując się na kuchenkę indukcyjną, musimy pamiętać o tym, aby zakupić także odpowiednie garnki.

Czym wyróżniają się garnki na indukcję?

Garnki na płyty indukcyjne tworzone są z dużą precyzją – przekonują projektanci. Komplety garnków dedykowanych na takie kuchenki oznaczane są pętelką indukcyjną – w ten sposób nie pomylimy ich z żadnymi innymi. Kupując garnki zwracajmy uwagę na średnicę dna – im lepiej dopasowane garnki do pól grzewczych w kuchence, tym mniejsza strata energii podczas gotowania. Wśród najchętniej kupowanych kompletów na indukcję wymienia się przede wszystkim garnki stalowe ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie odznacza wysoka odporność na kruszenie, korozję, odkształcanie. Uwagę zwraca również wielowarstwowe dno, w którym umieszczono specjalistyczny dysk. Dzięki niemu możliwe jest znacznie szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dysk pozwala na oszczędność czasu i energii. Garnki na indukcję wyposaża się też w funkcjonalne dodatki: lejki, cedzaki, miarki do odmierzania płynów. Szeroką ofertę garnków na indukcję znaleźć można na stronie gerlach.pl.

Jak dbać o garnki na indukcję?

Czy garnki na indukcję wymagają specjalnej pielęgnacji? Niekoniecznie. Garnki takie można czyścić w zmywarkach i przechowywać w szafkach kuchennych bez dodatkowych ściereczek czy ręczników papierowych. Warto też zwrócić uwagę na pokrywki, które tworzone są z hartowanego szkła. Dzięki niewielkim odpowietrznikom para wodna jest odprowadzana na zewnątrz, przez co możliwe jest zagęszczenie potrawy.

 

 

Comments are closed.

Pin It