Okna w salonie muszą pozwolić na to, aby do środka wpuścić ogromną ilość światła dziennego. Pomieszczenie dzięki temu nie tylko będzie wydawało się większe, ale również będzie panował tam bardzo przyjemny klimat. O czym należy pamiętać, jeżeli chodzi o rozmieszczenie okien w tym właśnie pomieszczeniu.

Okna w salonie po prawidłowej stronie

Warto pamiętać o tym, żeby duża stolarka okienna nie została umieszczona, jeżeli chodzi o stronę północną. Dlaczego jest to takie ważne? Chociażby dlatego, że wyjdzie to niekorzystnie, jeżeli chodzi o bilans energetyczny całego domu. Jak ta sprawa będzie wyglądać, jeżeli chodzi o stronę południową? Trzeba uwzględnić to, że takie pomieszczenie szybko będzie się nagrzewać – co na pewno wyjdzie na niekorzyść, jeżeli chodzi o upalną porę letnią. Dlatego też panoramiczne okna powinny zostać umieszczone po stronie południowej lub południowo-wschodniej. Jednym wyjątkiem są miejsca, gdzie znajdują się zadaszone tarasy, umiejscowione zaraz przy wyjściu z domu.

Ochrona i prywatność

Nie można zapomnieć o tym, że duże okna w salonie sprawią, iż w środku wszystko będzie widoczne. Dlatego też nie można ich umieszczać centralnie od strony ulicy, ponieważ przechodzące osoby będą widziały co się dzieje w środku. Co więcej, nie ma mowy o tym, aby zachować prywatność. Dlatego też, jeżeli już ktoś myśli o takiej stolarce okiennej, to koniecznie powinien umieścić ją na tylnej ścianie budynku, gdzie nikt dosłownie nie będzie miał dostępu – jedynie tylko osoby zaufane. 

 

Comments are closed.

Pin It