Szukając inspiracji na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej, warto postawić na szary zestaw ogrodowy. Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim oryginalnym designem, ale też wysoką trwałością i funkcjonalnością. Jaki szary zestaw ogrodowy wybrać?

Technorattanowy szary zestaw ogrodowy

Decydując się na szary zestaw ogrodowy, najchętniej kupowanym kompletami są meble technorattanowe. Meble tego typu często zdobią ogrody, tarasy, jak również balkony – szeroki wybór elementów sprawia, że bez trudu znaleźć można produkty dopasowane do własnych potrzeb. Szary zestaw ogrodowy może być kompletem wypoczynkowym – w takiej sytuacji jego elementy to obszerna sofa narożna oraz niski stolik kawowy. Komplet wypoczynkowy pozwoli na podejmowanie gości przy podwieczorku, delektowanie się pięknymi, letnimi dniami. Szary zestaw ogrodowy może być też kompletem jadalnianym – w takiej sytuacji jest to duży stół oraz dopasowane do niego fotele lub krzesła. Taki komplet umożliwi organizowanie posiłków blisko natury, zapraszanie gości do wspólnego biesiadowania przy grillu.

Dlaczego meble technorattanowe są tak popularne? Przede wszystkim warto wspomnieć o ich wysokiej trwałości – takie meble ogrodowe osadzone są na stelażach aluminiowych, które nie odkształcają się, nie są podatne na korozję. Okrycie tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci, kurzu.

Jak chronić szary zestaw ogrodowy w okresie jesieni i zimy?

Chcąc, by szary zestaw ogrodowy na długi czas zachował doskonały wygląd, konieczna jest jego ochrona w czasie jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem okazują się być pokrowce ogrodowe, tworzone z tkanin poliestrowych. Ten rodzaj pokrowca chroni strukturę mebla, zabezpiecza przed osadzaniem kurzu. Struktura pokrowca pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.

 

 

Comments are closed.

Pin It