Czasy, gdy w pokoju dziecka były jednolite ściany minęły już dawno. Teraz rodzice starają się, by pokoje maluchów były nie tylko eleganckie, ale również wesołe i pełne radosnych akcentów. Naklejki do pokoju dziecka to dekoracje, które sprawdzą się w pokoju niemowlaka, jak i starszego dziecka. Jak zaaranżować piękny pokój malucha?

Gdzie powiesić naklejki?

W pokoju niemowlaka warto umieścić naklejki na ścianach nad łóżeczkiem, przewijakiem czy w kąciku zabaw. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie kompozycji na suficie. Gwiazdy, samoloty czy kolorowe ptaki mogą latać po pokoju malucha. Takie sufit na pewno wzbudzi zachwyt.

Naklejki do pokoju starszego dziecka warto umieścić nad łóżkiem czy w miejscu nauki. Warto pamiętać, że można wykorzystać nie tylko ściany, ale również drzwi do pokoju, drzwi szafy czy ścianę biurka. Im większą fantazją się wykażemy, tym ciekawy będzie pokój dziecka.

Duże i małe

Naklejki do pokoju dziecka mogą mieć przeróżne formaty. Często rodzice wybierają duże naklejki, którymi można udekorować całą ścianę.

Trzeba pamiętać, że do naklejenia większej naklejki przyda się dodatkowa para rąk. Odklejając folię transparentną trzeba jednocześnie przyklejać naklejkę. Chcąc zrobić to równo warto ołówkiem, delikatnie wyznaczyć sobie kontury obrazka.

Wszystkie niedoskonałości, które pojawią się po naklejeniu naklejki można usunąć wykorzystując gąbkę lub miękką szmatkę. Delikatnymi ruchami należy przesuwać pęcherzyki powietrza w stronę krawędzi naklejki aż zostaną całkowicie usunięte.

Wybierając niewielkie naklejki do pokoju dziecka jest je dużo łatwiej umieścić na ścianie. Trzeba pamiętać, że ściana nie może mieć dużych ubytków, gdyż naklejki nie będą się trzymały. Jest to jednak dobry sposób na ukrycie drobnych pęknięć.

Małe naklejki do pokoju dziecka takie jak myszki, kotki czy kwiaty można umieścić w wielu punktach. Mogą znaleźć się na meblach, nad kontaktem czy wyglądać zza komody. Dekoracyjny kwiat może wyrastać zza biurka, a niewielka myszka może chować się za fotelem wypoczynkowym. Dzięki takiej aranżacji pokój będzie jeszcze ciekawszy.

Wybierając naklejki do pokoju dziecka trzeba dostosować je do wieku oraz zainteresowań naszej pociechy. Dzieci szybko dorastają i bardzo szybko zmieniają zainteresowania. Nie jest to jednak duży problem, gdyż demontaż naklejek jest wyjątkowo łatwy. W miejsce starych naklejek w kilka chwil można przykleić następne. Dzięki temu pokój co jakiś czas może zmieniać oblicze, a taka renowacja nie nadwyręży domowego budżetu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.

Comments are closed.

Pin It