Tak, wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że łazienka musi być urządzona w sposób modny, estetyczny. Przy tym nie można zapominać o tym, że meble łazienkowe narażone są na szybkie niszczenie. Trzeba więc wybrać takie elementy, które będą w stanie poradzić sobie ze specyficznymi warunkami panującymi w tym pomieszczeniu.

Wilgoć w łazience

W łazienkach panuje wilgoć. W jednych większa, w drugich mniejsza. Nie można o tym zapomnieć, decydując się na meble łazienkowe. W tych pomieszczeniach, gdzie naprawdę panuje bardzo duża wilgoć (co widać chociażby po skraplającej się wodzie), powinny znaleźć się szafki, które będą wykonane z płyty HPL. Do pomieszczeń, gdzie tej wilgoci jest znacznie mniej można użyć mebli, które wyprodukowane są z takich materiałów, jak płyta MDF, HDF. Równie ciekawą propozycją będzie na pewno płyta stolarska i wiórowa. Można również do łazienki wybrać szafki, które wykończone są fornirem.

A jak powinny być wykończone meble łazienkowe?

Skoro już wiadome, jaki materiał użyć do produkcji szafek łazienkowych, to czas spojrzeć na ich wykończenie. Jest ono równie ważne, ponieważ wpływać będzie na żywotność szafek. Do wyboru są meble wykończone:

  • akrylem,
  • folią uodparniającą szafki przed pęcznieniem w kontakcie z wilgocią,
  • lakierem z utwardzaczem,
  • laminatem.

Każda z tych opcji jest dobra. Mają one swoje wady, jak również wiele zalet. Warto się z nimi zapoznać, aby móc wybrać taki komplet do łazienki, który będzie najbardziej funkcjonalną propozycją dla wszystkich, na długie lata.

Comments are closed.

Pin It