Płyty indukcyjne są jednymi z najchętniej kupowanych sprzętów kuchennych – stopniowo zaczynają one wypierać klasyczne kuchenki gazowe. Aby móc wygodnie korzystać z tego typu kuchenki grzewczej, konieczne jest zaopatrzenie się w dedykowane garnki. Garnki na indukcję posiadają innowacyjną budowę, która pozwala na szybkie i wygodne gotowanie. Jak to możliwe?

Jakie garnki na indukcję kupić?

Wybór garnków na płytę indukcyjną nie powinien być przypadkowy – wyłącznie odpowiednio zbudowane garnki będą na takich kuchenkach prawidłowo działać. Podstawą jest znalezienie kompletu oznaczonego symbolem cewki indukcyjnej. W ten sposób rozpoznamy, że garnki są dedykowane na płytę indukcyjną. Garnki na indukcję powinny idealnie pasować do pól grzewczych na naszej kuchence – w tym celu warto sprawdzić średnicę garnków. Pozwoli to na oszczędność energii! Wśród najchętniej wybieranych garnków wymienia się garnki stalowe 18/10. Garnki takie tworzone są ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją, wysokimi temperaturami, odkształcaniem. Uwagę zwraca dno takich garnków – jest ono wielowarstwowe, a jednym z elementów jest tu specjalistyczny dysk. Element ten sprawia, że możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co wpływa na znacznie szybsze przygotowanie potraw. Garnki na indukcję sprzedawane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów.

Garnki na indukcję oraz ich udogodnienia

Garnki na indukcję projektowane są w taki sposób, aby codzienne gotowanie było przyjemnością. Garnki posiadają wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak również lejki i cedzaki, aby możliwe było wygodne zlewanie sosów czy wody. Uzupełnieniem w kompletach są pokrywki tworzone ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki w pokrywkach pozwalają na odparowanie pary wodnej.

Comments are closed.

Pin It