Kompletując eleganckie meble do salonu, należy wybrać pomiędzy modelami z matowymi i błyszczącymi powierzchniami. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Poznaj najważniejsze z nich i podejmij decyzję!

Błyszczące, eleganckie meble do salonu

Eleganckie meble do salonu o błyszczącym wykończeniu przypadną do gustu estetom ceniącym styl glamour i chłodny minimalizm. Oparcie aranżacji na połyskujących powierzchniach szczególnie polecane jest osobom dysponującym niewielkim metrażem. Jasne, połyskujące tafle odbijają światło, co optycznie dodaje wnętrzu kilku dodatkowych metrów. Doskonale prezentują się w połączeniu z przeszklonymi witrynami i dekoracyjnym oświetleniem LED-owym zamontowanym na półkach.

Błyszczące fronty potęgują wrażenie czystości. Z drugiej strony, częste dotykanie frontów pozostawia na nich niechcianą pamiątkę w postaci odcisków palców. Z tego względu odradza się kupno modeli z systemem otwierania „push to open”.

Szach-mat!

Architekci urządzający nowoczesne wnętrza coraz częściej stawiają na meble o matowym wykończeniu. Tego typu powierzchnie wnoszą do kompozycji nowoczesny, stonowany szyk. Co ważne, okazuje się, że matowe meble są nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne. Płyty pokryte matowym lakierem są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania niż modele błyszczące, a utrzymanie ich w czystości nie przysparza żadnych trudności.

Z drugiej strony, matowe komplety nie sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Matowe, ciemne meble „zarezerwowane” są dla dużych, dobrze nasłonecznionych wnętrz. Tego typu powierzchnie pochłaniają światło, co optycznie zmniejsza pomieszczenia.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It