Wybór stolarki okiennej do naszego mieszkania, domu czy do biura nie powinien być przypadkowy – od wyboru konkretnych rozwiązań zależy przede wszystkim nasz komfort, ale i zdrowe czy dobre samopoczucie. Wśród rekomendowanych rozwiązań coraz częściej wymienia się okna 4-szybowe. Co warto o nich wiedzieć? Czy to dobre rozwiązanie do naszych wnętrz?

Nowoczesne okna 4-szybowe

Chcąc zapewnić sobie komfort i wygodę we wnętrzu domu czy mieszkania musimy wybrać taką stolarkę okienną, która nie tylko odznaczać się będzie doskonałymi parametrami izolacji termicznej, ale też dźwiękoszczelnej. Jeszcze do niedawna najchętniej kupowanymi były okna pasywne i dźwiękoszczelne, dzisiaj olbrzymim zainteresowaniem cieszą się okna 4-szybowe. Nowoczesne  okna 4-szybowe skonstruowane są w taki sposób, aby jeszcze lepiej izolować od chłodu i hałasu – duża w tym zasługa ich konstrukcji. W przypadku okien tego typu zastosowano cztery szyby (a nie jak w klasycznych oknach – trzy). Poprzez odpowiednie wklejenie ich w ramę oraz dzięki zastosowaniu wysokiej jakości elementów dodatkowych możliwe stało się oddanie w ręce klientów okien o niezwykle niskim współczynniku przenikalności cieplnej. Okna takie doskonale izolują również przed hałasem – w ich przypadku izolacyjność akustyczna sięga nawet 46-47dB. Wysoka izolacyjność dźwiękowa jest istotna szczególnie w dużych miastach.

Okna 4-szybowe z żaluzjami

Dzięki zastosowaniu czterech szyb i stworzeniu trzech wewnętrznych komór możliwe stało się stworzenie przestrzeni do zainstalowania żaluzji wewnętrznych. Rozwiązanie to ma wiele plusów – przede wszystkim takie żaluzje nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, jak również na osadzanie kurzu czy wilgoci. Żaluzje zainstalowane w ten sposób nie będą wymagać czyszczenia. 

Comments are closed.

Pin It