W pracy spędzamy dużą część życia. Warto zadbać, by biuro było przyjazne i eleganckie. Jak wybrać kwiaty, które ozdobią przestrzeń i jednocześnie są łatwe w uprawie?

Zielone wejście

Kwiaty warto ustawić nie tylko na biurkach i w pomieszczeniach. Bardzo elegancko wyglądają rośliny, które znajdują się już przy wejściu oraz w holu firmy.

Rośliny, które już od progu witają zielenią sprawiają, że budynek nabiera innego charakteru. Staje się przyjazny. Kwiaty można umieścić symetrycznie przy wejściu lub wzdłuż holu. Warto postawić kilka donic obok siebie tworząc zieloną ścianę.

Proste, klasyczne donice lechuza wyglądają bardzo ciekawie i elegancko. Warto skoncentrować się na spokojnych, stonowanych kolorach. Donice białe lub czarne idealnie wkomponują się w nowoczesną przestrzeń. Wybierając donice lechuza czerwone uzyskamy kontrast, który będzie przykuwał uwagę.

Kwiaty do biura

Wybierając kwiaty do biura nie można zapomnieć o storczykach. Są to rośliny idealne na biurko w pokoju konferencyjnym czy w gabinecie szefa.

Warto pamiętać, że orchidee nie są łatwymi w uprawie kwiatami. Warto wykorzystać donicę lechuza, która ma specjalną budowę ułatwiającą pielęgnację rośliny. Bezbarwny wkład chroni storczyka przed nadmiernym naciekaniem, a system nawadniania dba, by roślina nie została przesuszona.

Prosta, stożkowata budowa przypominając płatki kwiatów podkreśla niezaprzeczalny urok storczyków. Wybierając donicę lechuza koniecznie należy zwrócić uwagę na kolor. Biała będzie idealnie komponowała się z roślinami w odcieniach różowych. Czerwona podkreśli białe pąki.

Stojące piękności

Wybierając kwiaty do biura warto koncentrować się na roślinach, które nie mają dużych wymagań. Skrzydłokwiat, figowiec benjamin, wężownica czy zamiokulcas zamiolistny to kwiaty, które wyglądają bardzo efektownie, a są łatwe w uprawie.

Duże rośliny idealnie wyglądają ustawione na ziemi. W holu, obok biurek czy w kąciku wypoczynkowym będą zdobiły przestrzeń. Są to kwiaty, które nie wymagają dużo słońca więc bez przeszkód można ustawić je w ciemniejszych miejscach.

Warto również zadbać, by kwiaty znalazły się na ścianach. Idealnie sprawdzi się zielistka, która wygląda bardzo elegancko, a jest wyjątkowo łatwa w uprawie. Nawet, gdy zapomnimy o jej podlaniu nie uschnie szybko. Sprawdzą się również bluszcze czy epipremnum.

Rośliny w miejscu pracy nie tylko elegancko wyglądają. Sprawiają, że wydajność pracowników wzrasta, poprawia się samopoczucie i zadowolenie z tego, co robimy. Warto zadbać, by biuro było przyjazne dla pracowników oraz klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Pin It