W aranżacji wnętrz liczy się nie tylko wybranie odpowiednich mebli i sprzętu – kluczową rolą w nadaniu pomieszczeniu charakteru są dekoracje i akcesoria. Dodatkiem dodającym świeżości wnętrzu może stać się zwyczajna podkładka.

Podkładka (mata) dowolny kształt – gdzie ją umieścić?

Matę ochronną, a zarazem dekoracyjną, można umieścić pod każdym meblem mechanicznie niszczącym podłogę. Często jest umieszczana pod fotelami obrotowymi, których kółka mogą porysować podłogę podczas przemieszczania się.

Podkładki są także chętnie stosowane na biurkach, przy których panuje nieustanna praca – czy to u bawiącego się kredkami dzieciaka, nastolatka gryzmolącego w zeszycie, czy dorosłego pijącego poranną kawę przy komputerze.

Takie podkładki znajdą również zastosowanie w kuchni – chronią stół kuchenny podczas codziennych posiłków czy blaty podczas gotowania. Mogą też zmienić zimne pomieszczenie w przyjemną, ciepłą i rodzinną kuchnię.

Po co zainwestować w matę?

Podkładka w pomieszczeniu może spełniać wiele funkcji, w zależności od jej przeznaczenia czy pokoju, w którym się znajduje.

Taka mata sprawi, że pomieszczenie przestanie być nudne – nabierze kolorów, zapewni świetne miejsce motywujące do pracy (przyjemne dla oka otoczenie zwiększa produktywność), zachęci do chwili relaksu czy stworzy fotogeniczne miejsce, które użytkownik mediów społecznościowych z pewnością doceni.

Oprócz tego podkładki pełnią funkcję ochronną – maty podłogowe pod różne meble, np. fotele obrotowe czy krzesła, na stoły kuchenne i biurka, ochronią delikatną powierzchnię od ciągłego rysowania, zabrudzeń, wylanych napojów i innych mechanicznych uszkodzeń. Są odporne na wysokie lub niskie temperatury oraz wilgoć, a wykonane z dobrej jakości materiałów nie pękają, nie zginają się, ani nie ulegają odbarwieniom.

Podkładka (mata) dowolny kształt, kolor, rozmiar

Plusem podkładek jest ich uniwersalność – na rynku można znaleźć maty o dowolnym kształcie, rozmiarze i kolorze, wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta.

Najczęściej wybierane są tradycyjne podkładki o kwadratowym, prostokątnym czy okrągłym kształcie, które wpasują się w każde pomieszczenie. Wzór może być również bardziej oryginalny, aby wpasował się w ekscentryczne czy nowoczesne pomieszczenie – wtedy wybiera się trójkąty, romby czy inne wielokąty.

Podczas wybierania odpowiedniego koloru czy wzoru, można polegać na całej palecie barw, od tych najzwyklejszych, neutralnych, aż po krzykliwe, neonowe, niemalże kłujące w oczy. Wcześniejsze zaplanowanie przyszłego wyglądu pomieszczenia pomoże zapobiec nieprzemyślanym zakupom, których można żałować w przyszłości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Comments are closed.

Pin It