Wśród licznych sportów i dyscyplin jazda konna jest dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych przez osoby, które chcą zadbać o swoją kondycję. Regularne treningi wpływają pozytywnie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na samopoczucie czy kondycję. Aby jednak móc ćwiczyć wygodnie potrzebujemy odpowiedniego stroju, w tym spodnie do jazdy konnej. Jakie wybrać?

Spodnie do jazdy konnej z łączonych tkanin 

Wygodne spodnie do jazdy konnej spełniają kilka warunków: pozwalają na skuteczną ochronę skóry nóg w razie upadku z konia, zapewniają cyrkulację powietrza, są elastyczne. Aby stworzyć spodnie spełniające te warunki konieczne jest wybranie tkanin łączonych, zawierających zarówno włókna syntetyczne, jak i naturalne. Włókna syntetyczne nadają spodniom elastyczności, a dodatkowo sprawiają, że tkanina jest przyjemna w dotyku. Włókna naturalne (takie jak bawełna) pozwalają na cyrkulowanie powietrza, co jest szczególnie istotne w okresie gorącego lata. Spodnie do jazdy konnej posiadają również wbudowane leje – zadaniem lejów jest zapewnienie lepszej przyczepności jeźdźca do siodła. Szukających idealnych spodni do jazdy konnej możemy liczyć na dużą różnorodność: producenci proponują spodnie dla pań, panów, młodzieży, dzieci. Zaskakuje szeroki wybór kolorów, wzorów oraz zdobień. 

Spodnie do jazdy konnej – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Decydując się na spodnie do jazdy konnej koniecznie zwróćmy uwagę na rozmiary: spodnie takie powinny odpowiednio leżeć. Nie mogą się one marszczyć, ale też nie powinny krępować ruchów. Aby dobrać odpowiedni model warto zmierzyć swój obwód talii, bioder, oraz długość nogawki noszonych spodni od wewnątrz. Spodnie nie mogą krępować ruchów, powinny też być odpowiednio dopasowane na długość i w pasie. 

Comments are closed.

Pin It