Żeby dobrać porządne kostiumy kąpielowe, które służyć będą przez kilka sezonów warto zwrócić szczególną uwagę na użyte materiały. Tylko wysokiej jakości tkaniny są w stanie zapewnić niesamowity komfort i dużą wygodę podczas noszenia. Strój kąpielowy ma pełny kontakt ze skórą, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone tkaniny.

Stroje kąpielowe z materiałów naturalnych czy syntetycznych?

W dzisiejszych czasach producenci oferują nowoczesne kostiumy kąpielowe wykonane z materiałów naturalnych i syntetycznych. Każde z rozwiązań ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne włókna syntetyczne coraz częściej są w stanie dorównać, a nawet przewyższyć włókna naturalne. Bardzo ważne jest również to, aby postawić nie tylko na odpowiedni materiał, ale również na właściwy rozmiar i perfekcyjnie dopasowany krój.

Stroje kąpielowe z naturalnej bawełny

Jeżeli chodzi o naturalne materiały to od wielu lat na półkach sklepowych króluje bawełna. Pamiętać należy o tym, że o jakości bawełny decyduje przede wszystkim długość oraz delikatność poszczególnych włókien. Najlepsze materiały możliwe są do uzyskania poprzez tzw. czesanie bawełny. Wysokiej klasy bawełna czesana jest bardzo delikatna i przyjemna dla skóry.

Kostiumy kąpielowe wykonane z tkanin bawełnianych są bardzo przewiewne i dość lekkie. Ich olbrzymim atutem jest również to, że błyskawicznie wchłaniają wilgoć, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać. Znakami charakterystycznymi jest także niespotykana elastyczność materiału. Największym minusem bawełny jest oczywiście dość słabe oddawanie wilgoci.

Moda na materiały syntetyczne

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają materiały syntetyczne, które mogą pochwalić się doskonałymi parametrami użytkowymi. Dzięki tkaninom syntetycznym można dowolnie modelować sylwetkę. Rekordy sprzedaży biją obecnie stroje kąpielowe wykonane z poliamidu. Jest to oddychająca i bardzo lekka dzianina.

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście niesamowity elastan. Na rynku można znaleźć stroje kąpielowe całkowicie wykonane z tego materiału, jak i również można wybrać modele, w których elastan jest tylko dodatkiem. Wielu producentów łączy elastan z powyżej opisaną bawełną. Nawet niewielka ilość sztucznego materiału znacząco poprawia elastyczność stroju kąpielowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Comments are closed.

Pin It