Jazda na koniu to dyscyplina sportowa, która nigdy się nie kończy. Na szczęście. To ogromne możliwości, które należy wykorzystywać. Tylko że w związku z ujemnymi temperaturami, trzeba pomyśleć m.in. o tym, aby mieć na sobie odpowiednie, ocieplane buty jeździeckie. 

Przejażdżki w terenie

W szczególności, że nawet w okresie zimowym urządzane są przejażdżki w terenie, np. po pobliskich lasach. Wyobraźcie sobie zimowy las, gdzie na drogach leży duża ilość śniegu a pośrodku Wy i Wasza grupa na koniach – widok bajeczny, który jest do zrealizowania nawet w polskich warunkach. Trzeba mieć tylko odpowiednie buty jeździeckie na sobie, jak również inne, ciepłe elementy garderoby, które faktycznie pozwolą cieszyć się wszelkiego rodzaju przyjemnościami, jakie będą wynikać z takiej zimowej przejażdżki w terenie. Warto dokładnie sprawdzić, jakie dokładnie powinny być buty, które można nosić w zimie podczas jazdy konnej.

Bardzo ciepłe buty jeździeckie

Przede wszystkim, zimowe obuwie na konia jest zdecydowanie grubsze, a do tego grubsze. Już na pierwszy rzut oka można je odróżnić od tych, które nosi się tradycyjnie na koniach, w szczególności w porze wiosenno-letniej. Nazywane również termobutami, posiadają specjalną wkładkę w środku. A do tego wyposażone są w grubą podeszwę antypoślizgową, która ma pomóc chronić przed ewentualnymi upadkami w śniegu. Stabilność po zejściu z siodła jest bardzo ważna. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wykonane są one z wodoodpornego materiału – na wypadek roztopów. 

 

Comments are closed.

Pin It