Jazda konna to idealny sport dla osób w każdym wieku – naukę jazdy konnej może rozpocząć dziecko, osoba dorosła czy senior. Olbrzymia ilość stadnin i stajni w Polsce sprawia, że podjęcie nauki stało się jeszcze bardziej dostępne. Przygotowując się do nauki warto zainwestować w odpowiedni strój, w tym kask jeździecki. Co musimy wiedzieć przed jego kupnem?

Kask jeździecki na naszej głowie

Jazda konna to świetny sport ogólnorozwojowy – podczas godzinnej lekcji na padoku czy w terenie pracują praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała. Specjaliści podkreślają, że jazda konna pozwala na rozwijanie umiejętności jeździeckich, ale również wzmacnianie głównej osi ciała, którą jest kręgosłup. Jazda konna wpłynie też pozytywnie poprawienie równowagi.

Szukając odpowiednich elementów i ubrań do jazdy konnej przede wszystkim zadbajmy o kask jeździecki. Nowoczesne kaski tworzone są dzisiaj z materiałów syntetycznych, które są wysoko odporne na zadrapania, uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Kask jeździecki ma za zadanie chronić naszą głowę w razie upadku. Wybierając kask pamiętajmy, że konkretne modele różnią się od siebie wieloma elementami, jak również rozmiarem. Warto przymierzyć kilka kasków, aby wybrać ten, który leży najlepiej. Istotnym elementem w kasku są regulowane paski – zapinamy je pod szyją, aby kask nie spadł z głowy podczas upadku. Kask jeździecki wyposażony jest również w niewielki daszek, który chroni oczy przed słońcem.

Bryczesy jeździeckie – jaki model wybrać?

Kask jeździecki to pierwszy element niezbędny do jazdy konnej. Aby wygodnie czuć się w siodle warto zadbać również o odpowiednie spodnie i buty. Bryczesy jeździeckie to spodnie idealnie dopasowane do sylwetki i wykonane z materiałów, które są jednocześnie trwałe i elastyczne. Bryczesy chronią nasza skórę i jednocześnie pozwalają na jej stałą wentylację, co zapobiega odparzeniom czy obtarciom.

Comments are closed.

Pin It